Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Piekący ból po operacji przepukliny pachwinowej i lekkie zaczerwienienie penisa

Witam. Jestem trzy miesiące po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej. Moja praca polega na długim staniu w jednym miejscu, podnoszę też czasami cięższe przedmioty. Ostatnio odczuwam piekący ból lekko poniżej blizny, nasila się on przy chodzeniu, kichaniu, dmuchaniu nosa oraz innych czynnościach co dziennych. Czy jest to normalny przypadek? Czy potrzebna jest ponowna operacja? Zauważyłem także lekkie zaczerwienienie przy mosznie penisa i to w tym miejscu występuje ból.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak wygląda życie po przeszczepie?

Po przeszczepieniu organu, pacjent musi nauczyć się na nowo funkcjonować. Powinien zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda życie po przeszczepie.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji dobrze by było aby zbadał Pana chirurg. Objawy nasilające się podczas wzmożonego napięcia mięśni mogą sugerować nawrót przepukliny. Warto zrobić również badanie usg.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

To zapewne podrażnienie lub uszkodzenia nerwu, które nastąpiło w czasie operacji w wyniku czynności chirurgicznych w czasie plastyki przepukliny. Niestety czasami dochodzi do takiej sytuacji. Dolegliwości powinny powoli się wycofywać, ale mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Radzę jednak w tej sprawie jeszcze bezpośrednio udać się do chirurga. Czasami blokada takiego nerwu w pełni rozwiązuje problem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy