Piekący ból w mostku a ćwiczenia na siłowni

Witam. Objawia mi się często piekący ból w mostku nasila się on przy kichnięciu. Najbardziej ból dokuczliwy jest w nocy, gdyż przy każdym przewrocie na "drugi bok" ból jest następstwem mojej pobudki :/ . Lekarz powiedział mi ,że mogę mieć naciągnięty mięsień przy mostku od przeciążenia na siłowni, objawy pojawiły się właśnie po ćwiczeniach lecz przepisane przez niego leki przeciw zapalne nie pomogły. Jeśli spotkaliście się z takim problemem to powiedzcie co możecie mi doradzić.

Witam,
naderwanie przyczepu jest jak najbardziej możliwe, jezeli ćwiczenia były intensywne, z dużym obciążeniem lub jakiś gwałtowny ruch,albo za mocny streching. Tu zastanowiłabym się jeszcze nad kręgosłupem - czy tam nie jest problem lub nad żebrami, czy nie ma np.pęknięcia (zdjęcie RTG kregosłupa piersiowego i klatki piersiowej).jeżeli to mięsień, należy go odciążyć - tu polecam kinesiotaping.
Proszę znaleźć dobrego fizjoterapeutę.
Pozdrawiam