Piekący i mrowiący ból stopy

Ok rok temu, zaczął mi dokuczać ból prawej stopy. Od tamtego czasu pojawia się on regularnie. Jest to piekący, mrowiący ból, najczęściej w obszarze poduszek stopy. Czasem pojawiają się inne bóle, np ból kilku palców. Zauważyłam również, że kiedy naciskam na jedno miejsce na mojej nodze(ok 15cm od pięty, z tyłu nogi)powoduje to przejście "prądu" do mojej stopy i pojawia się ból i dyskomfort. Tak jakbym naciskała na jakiś źle działający nerw, który powoduje te dolegliwości.

Witam Panią,
Rzeczywiście Pani objawy świadczą o neuropatii któregoś z nerwów w obrębie stopy. Ze względu na to że nerwów tych jest co najmniej kilka :) nie jest możliwe postawienie rozpoznania, a tym samym zaproponowanie terapii bez dokładnego zbadania Pani stopy i stawu skokowego oraz prawdopodobnie wykonania kilku diagnostycznych iniekcji.
Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu