Pielęgnacja blizn na twarzy po wypadku

W wyniku wypadku (7.5.2014) na twarzy pozostały ogromne blizny (poprzeczną na czole i i równoległą po lewej stronie nosa oraz bliznowiec poniżej nosa), połamany nos- część zachodzi na oko, nasada nosa kostna zajmuje większą powierzchnię oraz skrzywienie przegród. Nie wiem jak w powinnam postępować, dochodzą do mnie sprzeczne informacje dotyczące pielęgnacji blizn oraz kto powinien zająć się moim nosem. Zależy mi na czasie ponieważ jestem młodą kobietą i przez wygląd moja samoocena bardzo cierpi

Witam,
jeżeli Pani nos kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego to zdecydowanie chirurg plastyk.
Blizny mozna "zmniejszać" np stosując leczenie laserem CO2
Jeżeli ma Pani ochotę proszę mi wysłać zdjęcie tych zmian/ewentualnie zamiescic gdzies w internecie. -podpowiem co dalej robic.

Witam , bez obejrzenia blizn i stanu skóry nie da się jednoznacznie powiedzieć co można wykonać. Można się skonsultować u lekarza medycny estetycznej i chirurga plastyka.Bliznowce najczęściej trzeba ostrzyknąć steroidami, a na blizny jest wiele zabiegów: peelingi medyczne, lasery.