Pięlegnacja blizny po zabiegu usunięcia brodawki

Witam. W poniedziałek 24.08 zdjęto mi szwy po zabiegu usunięcia brodawki. Proszę o poradę: 1) Jak pielęgnować teraz bliznę? 2) Od kiedy mogę stosować jakieś maści na bliznę? 3) Jakie maści mogą być pomocne? 4) Jak długo blizna pozostanie zaczerwieniona? Będzie tak stale, czy po kilku miesiącach miejsce wokół blizny przyjmie kolor skóry? Gdzieś w internecie wyczytałem, że maści na lepsze gojenie blizn powinno zacząć się stosować dopiero po 3-4 tygodniach od zdjęcia szwów. Czy to prawda?

Nie znam okolicy ani sposobu wycięcia , blizna na ogół przyjmuje kolor podobny do okolicy po ok.1/2 roku , nie ma maści na lepsze gojenie się blizn!!! Jeśli wystąpi bliznowiec to można go traktować Verodermem,ale rzeczywiście po 4 tyg. smarując wzdłuż blizny! zż