Pielęgnacja cery mieszanej i skłonnej do wyprysków

mam problem mam suche policzki a czoło nos i broda tłuste na czole wypryski,zaskórniki mam 33lata moja cera dobrze wyglądała tylko podczas ciąży a poza tym jest żle używam obecnie kremu z avonu ale chyba jest zły pieką mnie poliki a czoło wygląda fatalnie proszę chociaż o jakieś wskazówki jakiego kremu mam spróbować użyć domyślam się że chyba aptecznych produktów muszę użyć ale jakich jest ich bardzo dużo. ?Magda.

Witam, z tego co Pani napisała wynika, że policzki są bardzo przesuszone i podrażnione. Przy tego typu problemie absolutnie nie można stosować tego samego kremu do cery mieszanej czy tłustej na całą twarz, ponieważ jeszcze bardziej podrażnia się skóra na policzkach. Na strefę T powinna Pani używać kremu oczyszczającego do skóry tłustej i problematycznej a na poliki kremu do cery wrażliwej, suchej. Najlepiej wybierać apteczne lub gabinetowe specyfiki jednak ciężko jest polecić jakiś konkretny preparat. Najlepiej przed zakupem po prostu popróbować.

Proszę odstawić krem , który ewidentnie Panią uczula.Proszę w aptece poprosić o próbki kremów przetestować je. Lub proszę udać się na konsultacje do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, skóra zostanie zbadana i zostaną dobrane dermokosmoceutyki do stosowania na skórę.