Pielęgnacja cery skłonnej do trądziku

Mam 25 lat, cerę skłonna do trądziku z otwartymi porami. Jak zadbać o moją cerę wliczając tu pierwsze kosmetyki na zmarszczki. Co zrobić żeby ją napiać, rozświetlic a przy tym nie podrażnic i nie narazić na nowe niespodzianki?

Polecam wizytę u kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry dobrane zostaną odpowiednie zabiegi. W domowej pielęgnacji należy pamiętać o regularnym wykonywaniu peelingów medycznych oraz nawilżaniu skóry, można zacząć stosować serum z wit.C. np. obagi

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na codzienne , dokładne oczyszczanie skóry ( demakijaż), 2 - 3 razy w tygodniu wykonać peeling dla usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka i oczyszczenia porów ( warto skorzystać np z peelingu kawitacyjnego dostępnego w gabinetach kosmetycznych, który odświeżą, dezynfekuje , rozjaśnia ). Nie należy samodzielnie wyciskać pojawiających się zmian aby uniknąć " roznoszenia" ich po zdrowej skórze oraz powstania blizn potrądzikowych. Dobrym sposobem na rozświetlenie, odświeżenie skóry oraz obkurczenie porów są peelingi chemiczne, np salicylowy stosowany na obszary skóry, gdzie występuje trądzik ( wysusza zmiany, obkurcza pory, złuszcza rogowy naskórek), ferulowy stosowany w celu rozświetlenia, ujednolicenia kolorytu skóry oraz zwiększenia jej elastyczności . Należy także pamiętać o nawilżaniu skóry. W tym celu wybieramy preparaty , które nie są ciężkie , tłuste, ponieważ takie będą zatykać pory i powodować nowe zmiany. Zapraszam na stronę www.fyoung.pl