Pielęgnacja cienkich, wypadających włosów

Witam, Mój problem dotyczy cienkich i słabych włosów, w dodatku wypadających. Miejscami tworzą mi się wręcz tzw. placki. Problem z włosami miałam od zawsze, odkąd tylko pamiętam. Dodatkowo od 19 (teraz mam 23)roku życia zaczęłam je farbować. Stosuję farbę pallete, bez amoniaku. Ostatnio poddałam je dekoloryzacji, i to właściwie po niej zaczęły się problemy na nowo. I teraz moje pytanie brzmi, jak odnowić kondycję włosów. Nadal je farbuje. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Kasia

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim sugeruję kontakt z dermatologiem celem wykluczenia łysienia plackowatego. Warto wykonać badania poziomu mikroelementów pod katem ich niedoboru jako przyczyny wypadania włosów oraz zaburzeń endokrynologicznych. Należy stosować odżywki do włosów oraz unikać farbowania i suszenia włosów.