Pielęgnacja miejsc intymnych u 6-tygodniowego dziecka

Witam, jak mam pielęgnować miejsce intymne u swojego 6tyg. synka? czy napletek muszę odciągać czy tez nie? Proszę o fachową poradę bo w internecie jest za dużo porad i nie wiadomo która jest najlepsza...

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o pielęgnację pachwin oraz penia i moszny najważniejsza jest codzienna kąpiel. Oczywiście można zastosować kremy, zasypki etc. Odciąganie napletka u tak małego dziecka nie jest rygorystycznie konieczne, jednak można to robić a w czasie kąpieli warto przemywać ten obszar, ponieważ zbiera się tam mastka.