Pielęgnacja rany kłutej

Dzień dobry. Wczoraj zdjęto mi szwy po ranie kłutej nożem w dłoni. Rana zagoiła się, ale nadal jest mały otwór, jakby rozwarcie skóry. Lekarz powiedział jedynie, aby rękę oszczędzać i nic więcej. Chciałabym zapytać, czy mogę moczyć tę ranę i czy powinnam nadal po zdjęciu szwów codziennie dezynfekować ranę?

Wystarczającym powinno być zachowanie należytej higieny czyli częste mycie rąk wodą z mydlinami i za każdym razem dokładne osuszanie. Dezynfekcja nie jest wymagana. W razie wątpliwości pytania te należy kierować bezpośrednio do lekarza, który usuwał szwy.