Pielęgnacja rany na palcu

Uraz i rany na palcu . dziekuje za odpowiedz.nie wiem czy dobrze zrobiłam,ale odstawilam ten alantan plus i rana na palcu zaczęła sie powolutku zasklepiac,zaczęłam rowniez cienko zawijac palec i smaruje MaxiBotic.Panie doktorze,proszę podpowiedziec mi czym lub jak moge przyspieszyc gojenie sie rany???wypadek mialam 21.07 a do 8.08 mam nosic szwy.zalezy mi bardzo aby troszke usprawnic ten palec poniewaz 20.08 mam swoj slub.proszę o cenne rady.dziekuje.Marta

Witam , niestety nie widząc rany nie jestem w stanie nic podpowiedzieć! Proponuję być pod stałą kontrolą operatora lub innego chirurga! z.żurawski