Pielęgnacja rany po amputacji palca

Dzień dobry. miałem wypadek dłoni. amputowali mi 1/3 palca wskazującego mam około 20 szwów na 2 palach (wskazujący i kciuk dziś mija 12 dzień). 2 dni temu lekarz zalecił płukanie dłoni w mydlinie osuszeniu i zawinięcie w nowy opatrunek. niepokoi mnie fakt ze skóra jest bardzo wysuszona po mydle kurczy sie i czuje szwy które ciągną. Co Pan sądzi o tym? może zwykłe mydło zamienić na mydło w płynie z panthenolem nawilżające ? kolejna wizytę mam za 6 dni pozdrawiam

Tak, spokojnie można zmienić mydło, a do odkażania ran np. 2 razy dziennie użyć preparatu z oktenidyną. W razie wątpliwości proszę wcześniej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.