Pielęgnacja rany po rekonstrukcji ścięgna Achillesa

Witam.jestem 9 tyg po zabiegu rekonstrukcji sciegna ahillesa metoda plata odwroconego.moj problem to to ze podczas rehabilitaci podczas wspinania sie na palce w fazie opuszczania sie ponizej poziomu schodka w pewnym momencie pekla mi skora w popszek szwa.czy powinienem dalej cwiczyc cz poczekac az zrobi sie strupek? Operowane sciewno rozni sie znacznie swoin rozmiarem od zdrowego.czy to normalne? Jak pielegnowac rane aby nie pekala podczas cwiczen.z gory b.dziekuje za odpowiedz

Witam Pana,
Metodę płata odwróconego stosuje się do rekonstrukcji ścięgna Achillesa z ubytkiem długości ścięgna. Jeśli ta metoda była zastosowana, to trochę za wcześnie na opisane przez Pana ćwiczenia (podaje Pan, że jest 9 tyg po zabiegu). Co do pielęgnacji rany - taping odciążający powinien pomóc. Należy również sprawdzić, czy nie doszło do zrostów ścięgna z tk. podskórną