Pielęgnacja skóry po kuracji antytrądzikowej

Mam pytanie odnośnie izotretynoiny. Jak ja mam traktować skórę w czasie i po kuracji? Jako normalną, suchą czy dalej trądzikową? Do jakiego teraz typu cery mam wybierać kosmetyki i podkłady? Mój dermatolog zapisał mi krem Iwostin do skóry tłustej i trądzikowej, ale to chyba nie był dobry pomysł. Mam skórę czerwoną i podrażnioną. Bardzo bym prosiła o odpowiedzi. :)

Lek. Krzysztof Szmyt

Wita, retinoidy wysuszają skórę, konieczne jest nawilżanie kremem dla cery suchej i trądzikowej. Pozdrawiam

Raczej nalezy traktowac jako tradzikowa. Obecnie mozna dobrac juz kosmetyki do cery tradzikowej suchej. Jesli Pani bedzie smarowac twarz produktami wylacznie do cery suchej, moze to spowodowac mniejsza skutecznosci izotretynoiny. Same tego typu kosmetyki moga takze nasilac powstawanie zaskornikow.

W trakcie kuracji retinoidami proponuje kremy nawilżające i natłuszczające np. Atoperal baby krem i cetaphil emulsja micelarna zamiast mydła. Po kuracji wracamy do kremów lekkich i nie zatykających pory.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska