Pielęgnacja skóry z łupieżem pstrym

WITAM! MAM PYTANIE. CZY SKÓRĘ ZARAŻONĄ ŁUPIEŻEM PSTRYM MOŻNA NATŁUSZCZAĆ BALSAMEM? STOSUJĘ MAŚCI, KTÓRE SĄ DO TEGO PRZEZNACZONE, PLECY JUŻ SIĘ NIE ŚWIECĄ, ALE SĄ CAŁE W BIAŁYCH PLAMACH. OSTATNIO ZACZĘŁY MNIE SWĘDZIEĆ. CZY MOGĄ BYĆ WYSUSZONE? PROSZĘ O POMOC!!! CZY MOGĘ JEDNOCZEŚNIE SMAROWAĆ JE MAŚCIAMI, A NP. ZA 5H NATŁUŚCIĆ JE BALSAMEM?
ponad rok temu

Witam!

Białe plamy na skórze u osoby z łupieżem pstrym są wynikiem choroby. Tworzą się na skutek działania enzymów wytwarzanych przez grzyba Malassezia furfur, które hamują wytwarzanie barwnika skóry. Plamy te z czasem (kilka miesięcy) powinny ustąpić. Może Pani stosować balsam nawilżający, ale tak, aby nie kolidowało to z wchłanianiem maści leczniczych.

Pozdrawiam!

Witam,
Skórę z łupieżem pstrym najlepiej leczyć kompleksowo. Najlepsze kosmetyki to zawsze kosmetyki naturalne, dlatego do długotrwałego stosowania polecam serię Pityver. To kosmetyki o naturalnym składzie, które zawierają siarczek selenu - główny składnik, który aktywnie zwalcza grzyby Malassezia furfur. Dodatkowo zestaw zawiera balsam/ emulsję do stosowania w ciągu dnia. Zawiera on Pirytionian cynku - to substancja wykazująca skuteczność w zwalczaniu grzybów i bakretii. Stosuje się ją w leczeniu chorób skóry głowy takich, jak: łojotok, egzema, grzybica czy łuszczyca. Stosowanie takiego zestawu pozwala pozbyć się plam z łupieżu pstrego w ciągu 3-4 tygodni regularnego stosowania, a możliwe jest również profilaktyczne stosowanie zestawu nawet, gdy objawy ustąpią.