Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pielęgnacja włosów po transplantacji

Chciałem zapytać Czy po określonej ilości transplantacji włosów (nie wiem dokładnie jakiej) można uzyskać w miarę gęste włosy(bez przerzedzeń) czy moze powinienem w tym celu utrzymywać włosy różnymi środkami(obecnie stosuję Loxon 5%)?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to zmora wielu młodych osób. Może szpecić twarz przez długie miesiące, a nawet lata. Po trądziku mogą pozostać nieestetyczne blizny. Jak można je usunąć? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Dopóki stosuje Pan Loxon dopóty powinien Pan mieć zahamowane wypadanie włosów. Jeżeli Pan przestanie go używać powróci stan sprzed kuracji. Oczywiście przeszczep włosów daje zagęszczenie i pokrycie przerzedzonych miejsc. Wszystko zależy od stanu Pana owłosienia obecnie. Może Pan również udać się do trychologa celem oceny stanu Pana owłosienia i być może ułożenia cyklu zabiegów, które opóźnią ten proces.

0

Witam,

Do przeszczepu włosów należy się starannie przygotować - najlepiej skonsultować się dużo wcześniej z lekarzem u którego jest planowany zabieg. Skórę należy obejrzeć w dermatoskopie przed zabiegiem, aby wykluczyć dodatkowe choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenia skóry). Lekarz zaleci wykonanie laboratoryjnych - z krwi oraz wypisze receptę na leki miejscowe, które pozwolą utrzymać włosy przed jak i po zabiegu (w typie łysienia androgenowego preparat Loxon 5% jest bardzo dobrym rozwiązaniem). Mimo wszystko, zachęcam do konsultacji.

pozdrawiam, Katarzyna Osipowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy