Pieprzyk na placu u stopy

Szanowni Państwo, mam dość dużo pieprzyków na ciele, regularnie kontroluje je u dermatologa (dermatoskopia co pół roku/rok). Mam jednak pieprzyka po prawej stronie, na małym palcu u stopy czy nie powinień on zostać profilaktycznie usunięty, jak noszę buty, nie jest za bardzo narażony na ocieranie? Mam też trzy pieprzyki na przedramieniu,czy nie powinny zostać uusunięte profilaktycznie ze względu na to, że są odsłonięte?Czy na usunięcie trzeba skierowanie?z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Znamiona mogą być w różnych miejscach, na palcach stóp też. Ocieranie i inne rodzaje drażnienia i urazów nie powodują złośliwienia znamion, nie ma potrzeby profilaktycznego usuwania. Wystarczy zbadać dermoskopem.