Piercing na języku i nagłe wystąpienie dużej opuchlizny języka

Witam. Mam pytanie i bardzo zależy mi na odpowiedzi. Mam kolczyk w języku od szesciu lat. Nagle wczoraj zaczal mi puchnac język. Wieczorem byl juz rozmiarów bardzo duzych. Plukalam szalwia i myslalam ze przez noc opuchlizna troche zejdzie, a jest jeszcze gorzej. Dolna kulka z kolczyka juz wchodzi mi w jezyk. boje sie ze wejdzie calkowicie i ta dolna dziurka zarosnie i kolczyk zostanie w srodku języka. Nie ma nawet jak go wyciągnąć. Dodam, ze Jestem za granicą . Jak mogę pozbyc sie opuchlizny?

Witam Panią,

Proszę jak najszybciej usunąć kolczyk z języka, jeśli nie jest Pani sama tego zrobić, proszę udać się do lekarza. Być może uczuliła się Pani na któryś z metali wchodzących w skład kolczyka lub wdała się jakaś infekcja - aby to stwierdzić należałoby Panią zbadać.
Proszę kupić sobie jakieś leki przeciwalergiczne i wapno, być może trochę złagodzą obrzęk. Przy płukaniu proszę pamiętać, aby płyn nie był zbyt ciepły, bo może jeszcze dodatkowo nasilić obrzęk.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz