Pierś nadal mnie boli, gdzie powinnam się z tym zgłosić?

Zrobiłam nie dawno usg piersi, ponieważ od pewnego czasu odczuwałam straszny ból piersi, promieniujący aż do ręki. Okazało się, że jest torbiel wielkości 5 mm. Węzły chłonne nie powiększone. Pani doktor powiedziała, że nie mam się czym martwić, ale pierś nadal mnie boli - gdzie powinnam się z tym zgłosić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany torbielowate w piersi mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Wskazana wielkość torbieli nie budzi niepokoju i nie powinna się wiązać z zagrożeniem dla zdrowia, jednakże warto rozważyć jej usunięcie jeśli stosowane leki przeciwbólowe nie przynoszą efektu.
W celu kwalifikacji do takiego zabiegu konieczne jest dokładne ponowne zbadanie zmiany, aby ocenić czy nie uległa powiększeniu. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub chirurgiem.

Redakcja abcZdrowie.pl