Pierścienie na zębach w aparacie ortodontycznym

Witam mam pytanie odnośnie pierścieni na zębach w aparacie ortodontycznym. Aparat na górnej szczęce mam od 8 tygodni a nadal cały czas odczuwam to, że na 6 mam pierścienie. Z prawej strony jest on założony lekko bokiem przez co ciągle chaczy o język, żeby lekko się starły bo tylko 6 się stykają z dołem przez co pierścień jest dłuższy niż ząb.czasem mam wrażenie jakby się ruszał ale gdy dotykam jest ok. Ciągle go czuje stąd moje pytanie czy to normalne? Czy jest szansa się przyzwyczaić?

To jest pytanie tylko i wyłącznie do lekarza prowadzącego , niedogodności opisywane z pierścieniem można by zniwelować podszifując nieco wystający fragment pierścienia , jednak wszystko należy zgłosić osobie prowadzącej leczenie ortodontyczne

Dzień dobry, większość leczonych ortodontycznie pacjentów, przyzwyczaja się do pierścieni na zębach. Może Pani poprosić swojego ortodontę o sprawdzenie położenia pierścieni i ewentualne ich skrócenie. Jeżeli będzie Pani mogła normalnie gryźć, napewno łatwiej będzie tolerować ich obecność na zębach.