Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej z rozsianymi zmianami mastopatycznymi z obecnością torbielek

Witam. Otrzymałam wyniki RM. Czy powinnam się denerwować? Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej z rozsianymi zmianami mastopatycznymi z obecnością torbielek. W PL na godz.4 widoczne owalne ognisko wzmocnienia po kontraście wlk.ok.14x9 mm i krzywych wzmocnienia typu III-Tu do weryfikacji-BIRADS 4. Poza tm ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście nie uwidoczniono. Węzły chłonne pachowe i przymostkowe w widocznym zakresie niepowiększone. Proszę o odpowiedź?. Pozdrawiam

Opisywane ognisko w piersi lewej na g 4 wymaga weryfikacji w biopsji (najlepiej gruboiglowej). Do tego konieczne jest wykonanie USG i odpowiednie zaplanowanie biopsji - pod kontrola USG czy rezonansu (ta mozliwa jedynie w wybranych ośrodkach)