Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym z komponentą zmian włóknistych

Bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku badania USG - piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym z komponentą zmian włóknistych. Przewody mleczne nieposzerzone. w lewej piersi okołobrodawkowo, na godz. 5/6 widoczny jest hipoechogeniczny guzek o wym 10x5mm. Piersi bez patologicznych zmian ogniskowych, obustronnie jamy pachowe wolne. Jestem już umówiona na konsultację onkologiczną. Czy to może być zmiana nowotworowa?Czy tego rodzaju guzki trzeba wyciąć?Z góry dziękuję za odpowiedź E.SZ.

Tego typu zmiany powinny być opisane jeszcze w skali BIRADS. Na pierwszy rzut oka jest to zmiana wymagająca okresowej kontroli, jednak nie mając kompletu informacji, moja odpowiedź także jest niepewna.