Piersi u mężczyzny

witam mam 27 lat 120kg wagi i 196 wzrostu a mam piersi jak u kobiety wstydze sie rozebrac bo wszyscy sie smiejo co moge ztym zrobic
27 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Pana serdecznie. Pańskie BMI = 31.24 kg/m2 co oznacza otyłość I stopnia. Wskaźnik BMI powinien wynosić od 18.5 do 25 kg/m2. Normalna waga dla takiego wzrostu: 71.1 - 96.0 kg. Nadmiernie wyeksponowane piersi to wynik odkładania się tkanki tłuszczowej. Oczywiście możliwa jest także tzw. gynekomastia w przebiegu zaburzeń hormonalnych jednak w opisywanym przepadku można przypuszczać za bardziej prawdopodobną pierwszą tezę. Konieczna będzie zmiana trybu życia, odpowiednia dieta oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Dopiero po odpowiedniej diecie połączonej z treningiem można oczekiwać rezultatów.