Pierwsza miesiączka a wzrost

Witam! Chciałam zapytać czy po pierwszej miesiączce można jeszcze urosnąć? Mam 14,5 lat, mierzę 174cm, waga- 52 kg. Skok wzrostowy już raczej przeszłam, pierwsza miesiączka wystąpiła u mnie dokładnie rok temu. Od tamtego czasu urosłam 2 cm. Mama ma 165 cm, tata 185cm. Chciałabym bardzo podrosnąć do 178cm i pytam czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź! M
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić ile jeszcze urośniesz. Bez wątpienia skok pokwitaniowy masz już za sobą, co oznacza znaczny spadek tempa dalszego wzrastania. Wydaje się zatem dość mało prawdopodobne byś urosła jeszcze 4 cm.