Pierwsza miesiączka po porodzie

witam 7 miesiecy temu urodzilam dziecko nadal karmie piersia i moje pytanie czy powinnam juz dostac pierwsza miesiaczke lub po jakim czasie od porodu powinna sie pojawic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle normalny okres pojawia się nie później niż po 3 miesiącach od porodu. Odstępstwem od tego są kobiety karmiące, u których stężenia hormonów powodujących laktację mogą własnie wpływać na brak okresu.