Pierwsza miesiączka po porodzie a antykoncepcja

Witam serdecznie, mam problem dostałam pierwsza miesiączkę 3 miesiące po porodzie(nie karmie piersią) zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne za każdym razem gdy je wzięłam źle się czułam więc po 8 dniach je odstawiłam miesiączka nadal trwała już dwa tyg ale tak ze prawie zanikła lecz zaczął się 13 dzień miesiączki i znowu zaczęło bardzo mocno lecieć czysta krew dziś jest 16 dzień a moja ani doktor nie przyjmuje co mam zrobić co to oznacza czy mogę przeczekać do poniedziałku? Proszę o odp bardzo ważne dla mnie dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tak długie krwawienie jest niebezpieczne. Może ono doprowadzić do znacznej utraty krwi. Przyczyną tak długiej miesiączki mogą  być zaburzenie hormonalne. Wynikają one z niedawnej ciąży oraz przyjmowania tabletek. Powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam