Pierwsza miesiączka po porodzie - kiedy powinna nastąpić?

Dzień dobry. Mam 28 lat i 15-miesięczną córkę, którą karmię piersią. Od czasu porodu nie miałam jeszcze miesiączki. Dziecko karmię głównie w nocy, ale w dzień również, szczególnie "do spania", tak, że w ciągu dnia karmię może ze 3 razy po jakieś 10-15 min., natomiast w nocy córka zrobiła sobie ze mnie smoczek i potrafi ciągnąć naprawdę długo. Pamiętam, że po poprzednich porodach miesiączka pojawiała się u mnie jeszcze w trakcie karmienia piersią, kiedy dzieci były w wieku 9-11 m-cy. Teraz od kilku dni mam niewielkie brązowawe plamienia, a sporadycznie pojawia się niewielki ból brzucha, podobny do tego "przed okresem", który szybko mija. Co to może oznaczać? Czy już niedługo zacznę miesiączkować, czy mam się czym niepokoić?

28 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że niedługo miesiączka się pojawi. Nie ma reguł, co do tego, po jakim czasie po porodzie pojawia się okres. Zależy to między innymi od częstotliwości karmienia. Nie powinna się Pani niepkoić.

Pozdrawiam serdecznie!