Pierwsza pomoc u osoby cierpiącej na alergię na jad owadów po użądleniu przez pszczołę

Jestem alergiczką na jad owadów (osa, pszczoła) i choruję na nadciśnienie. Dowiedziałam się, iż strzykawka z adrenaliną tylko zaszkodzi ? Jak się ratować w takim razie ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Jeśli Pani leczy się na nadciśnienie nie moze pani stosować leków z grupy beta-blokerów zwalniających akcje serca. Wtedy adrenalina nie zadziała. Jeśli są to inne leki i ciśnienie jest leczone i w normie - adrenalina zadziała i należy zawsze latem ją przy sobie mieć - zachęcam do wizyt u alergologa.