Pierwsza tabletka antykoncepcyjna dzień po okresie

witam :) zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne ale zamiast wziasc pierwsza pierwszego dnia okresu wzielam ja pierwszego dnia PO okresie.czy tabletki dzialaja czy moge byc narazona na ciaze?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek do piątego dnia cyklu to należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres siedmiu dni. W przeciwnym wypadku warto stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przyjmowania całego pierwszego opakowania tabletek.