Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza tabletka antykoncepcyjna dzień po rozpoczęciu okresu

Witam serdecznie Od miesiaca biore tabletki antykoncepcyjne,jak sie okazalo zaczelam je brac w zlym momencie poniewaz pierwsza tabletke wzielam 1dzien po okresie. tydzien temu wspolzylam z chlopakiem i na drugi dzien je odstawilam.Po dwoch dniach dostalam okresu(plamienia) bez wczesniejszych jakichkolwiek oznakow...czy to normalne?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Plamienie jaki podajesz było wynikiem odstawienie tabletek a konkretnie gwałtownym spadkiem poziomu hormonów. Ze względu na zawirowania z przyjmowaniu antykoncepcji nie mogę wykluczyć ciąży.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pojawia się krwawienie tzw. z odstawienia. Jeśli przyjmowała Pani tabletki niezgodnie z instrukcją/ główny powód nieplanowanych ciąż/ należy wykonaćtest ciążowy. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy