Pierwsza tabletka w pierwszym dniu okresu a zatrzymanie krwawienia

WItam! Zacznę od tego, że mam pewne problemy z nieregularną miesiaczką. Pani ginekolog wypisala mi tabletki antykoncepcyjne... Powiedziała, żeby zaczać brać tabletki w pierwszym dniu miesiączki. Po 2 miesiącach w końcu się doczekałam krwawienia. Zaczęło się dzień wcześniej... wieczorem (tak okolo 21 godz.) dostałam dziwnego plamienia... Było takie dość ciemne... ale nie była to krew, więc nic nie brałam. W środku nocy (ok. 2-4 godz.) poczułam coś bardziej obfitego... więc poszłam sprawdzić i okazało się, że dostałam okres. Pierwszą tabletkę wzięłam tego samego dnia o godz 9.10.... Teraz, gdy to piszę, jest godzina 12.43... i do tej pory nie dostałam żadnego krwawienia. Chciałabym się dowiedzieć, czy to dzięki tabletce? Czy zaczęła działać? Czy zatrzymała mi okres i czy jestem już zabezpieczona? Proszę o odpowiedź, M.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie zdarzały się Pani wcześniej krwawienia śródcykliczne (czyli krwawienia, które nie były miesiączką i występowały w środku cyklu), to najprawdopodobniej opisane krwawienie było miesiączką, i nie ma Pani powodów do obaw - skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Hormony zawarte w pigułkach mogły zahamować krwawienie.

Pozdrawiam!