Pierwsza tabletka z blistra przyjęta z 14 godzinnym opóźnieniem

Witam, Niestety zapomniałam zażyć pierwszej tabletki z blistra (Y***) i zażyłam ją z 14 godzinnym opóźnieniem. W tygodniu przerwy nie odbywałam stosunków płciowych. Czy w najbliższym tygodniu powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku ponad 12 godzinnego opóźnienia w przyjęciu pierwszej tabletki z opakowania należy potraktować sytuację jako pominięcie tej tabletki. Zatem przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym nie było stosunków to prawdopodobieństwo ciąży jest małe.
Pozdrawiam