Pierwsze efekty ćwiczeń fizycznych a cellulit wodny

Mam 19 lat, 158cm i ważę 56kg. Szczerze powiedziawszy, mam trochę problemu z cellulitem wodnym. Problem nie jest ogromny, ale jest. Chciałabym się go pozbyć. Jeżeli ćwiczyłabym po godzinę dziennie, jak długo zajęłoby uzyskanie pierwszych efektów?

Dzień dobry

Proszę pamiętać, że regularne ćwiczenia w walce z cellulitem wodnym to nie wszystko. Bardzo ważne jest zdrowe odżywianie się przez co rozumiem unikanie żywności tłustej (typu fast food) oraz nadmiaru soli, zwiększenie spożycia: warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych oraz wody mineralnej najlepiej niegazowanej. Zalecam codzienną aktywność fizyczną (minimum 30 min) jak i masaże. Należy unikać uciskających ubrań. Efekty będą już widoczne po kilku miesiącach. Powodzenia!

Pozdrawiam

To prawie nie ma znaczenia. Zmiana diety, masaże, zwiekszenie ilości wypijanych płynów i suplementy diety - wtedy możemy mówić o efekcie.

z poważaniem

Witam Panią,

Szczerze to wątpię że same ćwiczenia fizyczne sprawią iż cellulit się zredukuje. Aktywnosć fizyczna powinna być systematyczna, do tego proszę dołączyć odpowiednia dietę, wypijać około 1,5l wody dziennie oraz warto zapisać się na różnego rodzaju zabiegi, masaże. Dopiero połączenie tych wszystkich elementó przyniesie pożądane efekty.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk