Pierwsze objawy autyzmu u 14-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 14 miesięcy . Kiedy oglądamy książeczki dotykowe pokazuje mu gdzie trzeba dotknąć on naśladuje ale nie zawsze ,woli żebym to ja pokazywała i bierze moja rękę . Tak samo jak czegos nie moze dosięgnąć najpierw próbuje a pozniej sie złości i tez bierze moja rękę żebym mu cos podała . Nie robi papa czesto nie słyszy co do niego mowię (słuch ma dobry) Nie zwraca kompletnie uwagi gdy ktos obcy do niego podejdzie i cos mówi .czy to mogą byc objawy autyzmu?

Witam Panią. Uprawdopodobnianie takiej diagnozy będzie wzmagało w Pani lęk. Ten zaś będzie wpływał również na Pani syna. Proszę swoim niepokojem i obserwacjami podzielić się z lekarzem pediatrą, który bada, obserwuje Pani syna. Jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz pediatra wystawi skierowania na niezbędne badania i/lub skonsultuje się z innymi specjalistami. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Troszkę mało danych żeby cokolwiek powiedzieć czy wysnuć jakieś wnioski. Może warto skonsultować się z psychologiem. Zachęcam.
Pozdrawiam
AM