Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a 17 dni miesiączki

Witam. Mam pytanie związane z miesiączką. Mam 16 lat i zazwyczaj miałam regularny okres jakoś w 28 dniu i tak było i teraz, tylko, że trwa już 17 dzień! Przed okresem byłam u ginekologa, prosić o tabletki antykoncepcyjne, ponieważ mam problemy związane z moją cerą. Pierwszą tabletkę miałam spożyć w pierwszym dniu miesiączki i tak też zrobiłam. Napiszę jeszcze, że pierwszy raz biorę te tabletki. Dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Krwawienia/plamienia śródcyklowe to bowiem najczęstszy objaw uboczny, który występuje podczas stosowania pierwszych 3-4 opakowań tabletek hormonalnych. Gdyby krwawienie się przedłużało i było bardzo obfite proszę zgłosić się do specjalisty ginekologa - ze względu na ryzyko anemii być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.

0

Krwawienie w pierwszych miesiącach antykoncepcji może się zdarzyć , ale myślę że tabl. antykoncepcyjne nie są lekiem pierwszego rzutu dla kłopotów z cerą tym bardziej u 16 letniej dziewczyny. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
Lek. Mariusz Sadowski
Lek. Mariusz Sadowski Ginekolog

Należy wykonać badanie usg!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy