Pierwsze opakowanie tabletek i 8. dzień trwania miesiączki. Czy to normalne?

Mam 23 lata. Rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych dwufazowych. Brałam je już wcześniej, więc ich działanie nie jest mi obce. Miesiączkę dostałam w 39. dniu cyklu (zazwyczaj mam nieregularne miesiączki), 2 dni wcześniej wystąpiło lekkie brązowe, trochę gęste plamienie. Kiedy dostałam właściwy okres wzięłam pierwszą tabletkę. Teraz mój okres trwa już 8. dzień (zazwyczaj kończył się po 6 dniach). Krwawienie jest rzadsze i ciemniejsze, nawet brązowawe. Czuję lekkie bóle jajników, mam też trochę obolałe piersi. Wizytę u ginekologa mam dopiero w przyszłym tygodniu. Powinnam się martwić? W tym czasie nie doszło do stosunku. Nie byłam też nigdy w ciąży. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być związane z działaniami niepożądanymi tabletek antykoncepcyjnych.
Krwawienia śródcykliczne to dosyć częsty problem, jeśli pojawiają się na początku stosowania preparatu to nie ma powodów do niepokoju, gdyż zazwyczaj zanikają w ciągu 2-3 kolejnych miesięcy.
Jeśli nie ustąpią wówczas należy skonsultować problem z ginekologiem.
Biorąc pod uwagę pozostałe dolegliwości być może warto się zastanowić nad zmianą preparatu jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kolejnych cykli.

Redakcja abcZdrowie.pl