Pierwsze tabletki antykoncepcyjne i strach przed przytyciem

Niedługo zacznę brać tabletki antykoncepcyjne po konsultacji z lekarzem, ale boję się, że przytyje. Jestem osobą aktywną, niemal codziennie trenuję, co zrobić aby nie przybrać na wadze?

Elżbieta Rhone

Witam,
każda kobieta inaczej reaguje na tabletki antykoncepcyjne. Możliwe jest, że Pani przytyje, schudnie lub nie zmieni wagi. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. W razie gdyby po przyjęciu tabletek zaczęła Pani tyć warto pójść do lekarza żeby wymienił tabletki na inne.