Pierwsze współżycie kilka dni przed okresem a ryzyko ciąży

Witam! Uprawiałam po raz pierwszy seks ze swoim chłopakiem, niestety nie mieliśmy prezerwatywy. Stres i lekki dyskomfort połączony z niewielkim bólem spowodował, że nasz seks był krótki, to znaczy - chłopak włożył penisa, wyciągnął i tak parę razy (góra przez 5 minut), bez wytrysku. Cała sytuacja miała miejsce na 2-3 dni przed okresem, który pojawił się w terminie i był taki jak zawsze. Teraz jestem tydzień przed kolejnym i się strasznie stresuję... Jakie jest ryzyko, że mogę być w ciąży?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Stosunek przerywany nie jest uznawany za metodę antykoncepcji, jeśli jednak wystąpiła miesiączka po tym stosunku ryzyko jest minimalne. Jeśli kolejna miesiączka się nie pojawi proszę wykonać test ciążowy
Pozdrawiam