Pierwszy raz bez zabezpieczenia...

Mam 17 lat. Z moim chłopakiem jesteśmy razem od 2 lat i dotychczas w naszym związku dopuszczalne były tylko pieszczoty. Jednak wczoraj, po długiej rozmowie, stwierdziliśmy, że jesteśmy gotowi na coś więcej... doszło do stosunku. Później zauważyłam na bieliznie brązową wydzielinę. Dodam, że kochaliśmy się bez zabezpieczenia... boję się, że mogę być w ciąży... Czy ta wydzielina może to oznaczać? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ta brązowa wydzielina to najprawdopodobniej krew - rozumiem, że była Pani dziewicą? Po prostu podczas pierwszego stosunku doszło do defloracji - przerwania błony dziwiczej. Z tego, co Pani pisze, wnioskuję, że nie ma Pani żadnych informacji na temat życia płciowego oraz organizmu kobiety - przy takim stanie wiedzy rozpoczynanie życia seksualnego to totalna głupota, która w krótkim czasie może skończyć się niechcianą ciążą. Czy wyjechałaby Pani samochodem na ulicę, nie znając kompletnie zasad ruchu drogowego?! Pewnie nie, więc tak samo powinna Pani zapoznać się z informacjami dotyczącymi życia seksualnego przed jego rozpoczęciem.

Współżyła Pani bez zabezpieczenia, więc ten pierwszy raz może, jak najbardziej, doprowadzić do ciąży! O tym, czy tak się stało przekona się Pani w czasie spodziewanej miesiączki (w dniu spodziewanej miesiączki, o ile nie wystapi, można wykonać test ciążowy).

Pozdrawiam!