Pierwszy raz - co mamy zrobić by nam się udało?

Witam, mam na imię Klaudia, mam 19 lat, jestem ze swoim partnerem już rok. Bardzo się wzajemnie kochamy i wspieramy. Często rozmawiamy o pierwszym współżyciu, o tym czego pragniemy, a jakie mamy obawy. Miedzy nami już doszło do wielu zbliżeń seksualnych, więc nagość nie jest nam obca. Ale teraz pragniemy przeżyć ten swój pierwszy raz. Ja jestem dziewicą, a mój partner jest prawiczkiem. Mieliśmy już 2 próby. Pierwsza nie udana z powodu szybkiego wytrysku mojego partnera. Druga próba też nie udana gdy mój partner zaczynał zbliżać się i wkładać członka do pochwy poczułam lekki ból i się przestraszyłam i wycofałam. Teraz pragniemy by nam się udało. Wiem, że mogę liczyć na mojego partnera, że będzie delikatny, wierzę mu i ufam tak samo jak on mi. Zawsze przed próba zbliżaliśmy się najpierw do siebie stopniowo - wspólna kąpiel, w pokoju rozstawione świece, w tle muzyka długa gra wstępna - czy to dobrze, że tak robimy, czy raczej źle? I dlatego mam pytanie: co mamy zrobić by nam się udało? I czy ten pierwszy raz dla mnie będzie bardzo bolesny? Bo właśnie tego się obawiam, że nie wytrzymam i znowu się wycofam, a tego nie chcę ja, ani mój partner. Czekam na odpowiedź, z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Myślę, że Wasze próby pokazują, iż na prawdę nie chcecie się do niczego zmuszać. To bardzo dobrze. Nawet, jeżeli wspólnie podejmujecie decyzję o kolejnym kroku, to zawsze można się wycofać, jeżeli w jakimś momencie okaże się, że jeszcze nie jesteście gotowi.
Jeżeli przy ostatniej próbie zbliżenia poczułaś lekki ból, być może był on spowodowany "przerwaniem" błony dziewiczej. Nie jest pewne, czy przy kolejnym kontakcie ból się powtórzy. Jeżeli swoje współżycie seksualne rozpoczynamy z bliską i kochaną osobą, nie musimy obawiać się zbytniego bólu. Patrząc na swoje doświadczenia, wiesz, że zawsze możecie przerwać, jeżeli poczujesz zbyt duży dyskomfort. Prawdopodobnie jednak, powodem ostatniego "wycofania się" był zbyt duży lęk z Twojej strony, a nie ból.

Serdecznie pozdrawiam.