Pierwszy stosunek z kobietą i zanik wzwodu

witam spotkal mnie problem nigdy nie uprawuaem seksu z kobieta gdy do tego doszlo 1 raz z poczatku mialem wzwod ale po pewnym czasie opadl i nie chcial ponownie stanoc i tyle razy co probowalem nic ;( prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W opisanej sytuacji na osłabienie/brak erekcji mogły wpłynąć zarówno czynniki psychiczne, jak również np częsta masturbacja, która może obniżyć napięcie seksualne. Opisywane przez Ciebie problemy są typowe dla inicjacji seksualnej.Stres spowodowany nową sytuacją, chęć "sprostania zadaniu" oraz zaspokojenia partnerki często powodują zaburzenia wzwodu. Zwykle takie zaburzenie jest przejściowe i zanika w miarę regularnego uprawiania seksu.

Dzień dobry.
Nie wydaje się, by opisywana przez Pana sytuacja była objawem jakiegoś bardziej złożonego problemu. Tzw. "pierwszy raz" bywa dla młodych ludzi stresujący, a stres może spowodować m.in. zmniejszenie, czy też całkowity zanik wzwodu.
Proszę się nie przejmować. Z biegiem czasu, wraz ze wzrostem doświadczenia w "tych sprawach" wszystko powinno wrócić do szeroko rozumianej normy.
Jeżeli jednak tak się nie stanie, warto rozważyć konsultację się z seksuologiem.
Pozdrawiam.

w...j, spokojnie, to bardzo często spotykana reakcja podczas pierwszego stosunku. Nie zniechęcaj się, tylko w praktyce można uzyskać nowe doświadczenia, zyskać pewność. Jeśli będziesz czuł obawę przed kolejnym razem, zgłoś się najpierw do psychologa, psychologa-seksuologa, razem łatwiej przezwyciężyć strach!
Pozdrawiam!
Jarek Zabojszcz

To o czym napisałeś jest udziałem wielu mężczyzn i jest spowodowane psychologicznym nastawieniem aby sprostać i być 100% w czasie inicjacji seksualnej. Następnym krokiem jest najczęsciej wielokrotnie jak napisałeś próbowanie tak samo. Próbowanie oczywiście tak, ale należy zapanować nad swoim organem i umysłem . Są ćwiczenia , które powodują że będziesz mniej zestresowany i poradzisz sobie . Skontaktuj się osobiście z seksuologiem, który powie ci co robić - informacja - "nie chcial ponownie stanoc i tyle razy co probowalem nic" jest zbyt skąpa. Pozdrawiam

Witam,
Sytuacja, która została opisana w pana liście, najprawdopodobniej sugeruje, że problem utraty erekcji podczas próby odbycia pierwszego stosunku seksualnego wynika ze stresu, jaki niesie ze sobą podobne przeżycie. Trudności z utrzymaniem erekcji/jej utratą występują bardzo często w sytuacjach odczuwania napięcia, stresu i nierzadko towarzyszą podczas pierwszego zbliżenia seksualnego. Pierwszy raz jest wydarzeniem stresującym, ważnym zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, któremu towarzyszy wiele emocji. Najlepiej byłoby spróbować się odprężyć i porozmawiać o tym z partnerką. Jeśli jednak to nie pomoże sugeruję wizytę u seksuologa-psychologa, który dokładnie rozezna problem.