Pierwszy stosunek z partnerką w dni płodne i z użyciem prezerwatywy a ryzyko ciąży

Witam! Uprawiałem seks z moją partnerką, był to nasz pierwszy raz. Robiliśmy to, gdy ona miała dni płodne. Prezerwatywa nie pękła ani się nie zsunęła. Uważałem również, żeby na dłoniach nie mieć śladów preejakulatu. O wszystko zadbaliśmy, ale jednak mamy pewne obawy. Czy mogą państwo powiedzieć, jakie istnieje ryzyko zajścia w ciążę w takiej sytuacji? Zadaję to pytanie głównie w celu uspokojenia siebie i mojej partnerki.

Liczba błędów zwiększa się, gdy współżycie jest z udziałem alkoholu, a jak wiadomo, dzieje się tak nierzadko...
Jeśli nie popełnił Pan błędu, to ryzyko nieskuteczności jest naprawdę minimalne, choć nie potrafię podać statystycznych promili z "głowy", a nie mam możliwości teraz szukać w piśmiennictwie fachowym...
Ważne też, żeby prezerwatywy kupować znanych/uznanych firm, np. Durex lub Unimil, unikać "China", lub nieznanych...
Lepiej kupować w aptece, a nie w marketach lub CPN-ach, gdzie każdy kupującyący może dotykać opakowania na stoisku przy kasach...
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl