Pigułka po stosunku a rozpoczęcie regularnej antykoncepcji

Witam, w 8 dniu cyklu przyjęłam pigułkę po stosunku. Wczoraj, czyli 5 dni później, pojawiło się krwawienie. Wiem, że plamienia należą do skutków ubocznych zastosowania takiej tabletki. Tyle że ja mam krwawienie zupełnie takie samo jak okres i wszystkie objawy, które zwykle mam (ból brzucha, obrzmiałe piersi). Wygląda to na okres - dwa tygodnie za wcześnie (przywidywałam okres na ok. 13 marca)! Zaznaczam, że zwykle mam bardzo regularne cykle. Problem w tym, że chciałabym rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie wiem, czy mogę zacząć już teraz, czy jednak nie jest to jeszcze okres. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie, które u Pani wystąpiło, najprawdopodobniej jest związane z antykoncepcją po stosunku. Nie jest to typowa miesiączka, zatem radzę poczekać 1 cykl i rozpocząć stosowanie tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym dniu kolejnego krwawienia. Do tego czasu oczywiście powinna Pani stosować inne skuteczne metody zapobiegania ciąży, np. prezerwatywy.