Pigułki antykoncepcyjne po przerwie - kiedy zaczną działać?

Witam! Mam pytanie. Otóż 3 lutego skończyłam brać antybiotyk, był to mój 2. tydzień przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. 10 lutego (włącznie) skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i od 11 lutego zrobiłam 7-dniową przerwę. Moje pytanie jest następujące: od kiedy będę w pełni zabezpieczona? Kiedy nie będę musiała stosować dodatkowego zabezpieczenia? Wiem, że należy je stosować podczas brania antybiotyku i 7 dni po, ale w moim przypadku 7 dni po skończeniu brania antybiotyku wystąpiła przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych, więc stąd pytanie, od kiedy będę już w pełni zabezpieczona. Wiem też, że należy połączyć opakowania tabletek antykoncepcyjnych, w przypadku gdy bierze się antybiotyk w 3. tygodniu stosowania, ale ja skończyłam w 2. tygodniu, więc nie bardzo wiem, jak dalej postąpić. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Interakcje antybiotyków z doustną antykoncepcją hormonalną wynikają z oddziaływania niektórych antybiotyków na wchłanianie hormonów z przewodu pokarmowego oraz na metabolizm wątrobowy tychże hormonów.
W opisanej sytuacji od początku obecnie rozpoczętego opakowania można liczyć na skuteczną antykoncepcję. Nie ma powodów do stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Redakcja abcZdrowie.pl