Pigułki antykoncepcyjne: pominięta tabletka

Witam, przyjęłam pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu. Przyjmowałam dwa dni, w trzecim dniu, czyli w trzecim dniu cyklu zapomniałam wziąć. Czwartego dnia o stałej godzinie wzięłam dwie na raz. Czy zapewnia mi to pewną ochronę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji doszło do opuszczenia 3 tabletki z opakowania, co niestety może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji. Bardzo dobrze, że przyjęła Pani zapomnianą tabletkę razem z nastepną, jednakże przez najbliższe 7-9 dni należy stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcji w związku ze zmniejszeniem skuteczności antykoncepcyjnej.
Opakowanie należy dokończyć, a przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć ciążę wykonując test ciążowy ostatniego dnia przerwy.

Redakcja abcZdrowie.pl