Pilonidal sinus

Witam zdiagnozowano u mnie pilonidal sinus. Byłem operowany pod pełną narkozą ze szpitala wypuszczono mnie kilka godzin po operacji z otwartą raną. Opatrunek muszę zmieniać codziennie. Moje pytanie jest następujące jakiej metody podjoł się chirurg i jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu. Operowany byłem w UK. Mój guz pojawił się pierwszy raz kilka lat temu ale znikł potem pojawiał się jeszcze kilka razy i znikał tym razem był ogromny był zaczerwieniony ale nic z niego nie wyciekało.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Nie mogę określić jakiej metody użył chirurg usuwający torbiel włosową bez bezpośredniego obejrzenia rany, bez odczytania karty wypisowej z pobytu w szpitalu.Skoro zalecono Panu codzienną wymianę opatrunku prawdopodobnie torbiel została usunięta w całości pozostawiając ranę na otwarto i wszywając brzegi skóry od dna rany (marsupializacja). W takim przypadku zaleca się codzienną zmianę opatrunków i rana musi się wygoić przez powolne ziarninowanie od dnia. Prawdopodobieństwo nawrotu przy takiej metodzie jest znikome.