Pionowe pękanie skóry na penisie

Po powrocie z wczasów zaczęło się pękanie pionowe skóry na penisie po stosunku. Na początku pomogła maść detreomycyna 2%, jednak po jakimś czasie już nic nie pomaga, jest bolesne (uciążliwe). Skóra jest napięta i ciężko schodzi z napletka, a jak zejdzie do mycia pokazują się pęknięcia. Proszę o pomoc, co dalej robić, jak postępować?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niezbędna jest wizyta u dermatologa, gdyż prawdopodobnie doszło do infekcji.

Lekarz powinien zobaczyć zmianę, gdyż poprzez sam opis nie mogę jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną.
Wizyta jest również ważna ze względu na konieczność zastosowania odpowiedniego leczenia,które nie jest dostępne bez recepty.

Należy pamiętać, iż nieprawidłowo leczone schorzenia narządów płciowych mogą prowadzić do groźnych powikłań.

Pozdrawiam!