Piperyna a jej działanie odchudzające

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tą PIPERYNĄ? czy ona rzeczywiście działa i odchudza?

Dzień dobry

Piperyna czyli wyciąg z owoców pieprzu rzeczywiście wykazuje działanie przyspieszające przemianę materii - lecz tylko i wyłącznie w towarzystwie dobrze zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Jak każdy suplement nie zadziała sam - o ile w ogóle. Proszę pamiętać, iż w przypadku nadkwaśności żołądka, spożywanie piperyny może doprowadzić do min. zaostrzenia objawów choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, tudzież poważnie uszkodzić słabą śluzówkę. Nie wspominając już o bardzo suchych i bolesnych wypróżnieniach. Zatem, jeżeli odczuwamy po zażyciu piperyny palenie poniżej mostka, zgagę, ból żołądka – czasami ostry, czasami tępy, wilczy apetyt, który trudno okiełznać oraz pragnienie, które trudno ugasić, piperyna nam nie służy.

Pozdrawiam
http://www.dietetykmedyczny.com