Pisemna zgoda opiekuna na wizytę u ginekologa osoby niepełnoletniej

Zgoda dla lekarza. Moja córka chce iść sama do lekarza ginekologa ale warunkiem w danej placówce jest pisemna zgoda od opiekuna prawnego. Co należy umieścić na takim piśmie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dane opiekuna, rodzica w tym imię, nazwisko, adres, nr. dowodu, ew. Pesel oraz treść zgody... standardowo... Wyrażam zgodę na przeprowadzenie badania ginekologicznego u mojej córki....( imię i nazwisko).

Lek. Marta Gryszkiewicz

Standardowo zgoda taka powinna zawierać - Pani imię, nazwisko, stopień pokrewieństwa (matka-opiekun prawny) nr dowodu osobistego lub numer PESEL, oraz krótka formułka, że wyraża Pani zgodę na samodzielną wizytę u ginekologa Pani córki - i tu także imię, nazwisko i numer PESEL. Najlepiej jeśli pójdzie Pani do rejestracji placówki w której przyjmuje lekarz, do którego chce iść Pani córka i dopełnić formalności osobiście. Każda placówka może mieć bowiem różne wymagania co do treści takiej zgody.