Piszczenie w uchu po głośnej imprezie

Witam! W piątek byłam na imprezie. DJ grał bardzo głośno, tak że, gdy wychodziłam na dwór cały czas miałam "zagłuszony", "przytępiony" słuch. Myślałam, że gdy wrócę wszystko się ustabilizuje po jakiejś 0,5h-2h. Tak się jednak nie stało. W sobotę rano było gorzej, bo doszedł ból głowy, zatkane uszy i piszczenie. Teraz słyszę normalnie na prawe ucho, ale lewe dalej piszczy, ciszej, ale jednak piszczy. Boję się, że mogłam sobie uszkodzić słuch. Proszę o pomoc. Co powinnam zrobić?

Piotr Jurczyk

Witam. Mimo że takie urazy akustyczne w dużej mierze wycofują się z czasem, polecam udanie się do laryngologa (potrzebne skierowanie) w celu oceny układu słuchu. W przyszłości polecam posiadać w kieszeni zatyczki do uszu na wszelki wypadek. Pozdrawiam.

Śpiesz się, ostry uraz akustyczny da się wyleczyć do 72 godzin od zdarzenia!!! Potem to już pozamiatane, może pozostać na całe życie. Jedź zaraz na jakiś ostry dyżur laryngologiczny!